انرژی مادرانه

الهی من قربون مامانم برم. دیشب این اس ام اس را برام فرستاد:

یارب دل دخترم پر از غم نکنی/ با تیر بلا قامت او خم نکنی/ ای چرخ تو را به حق قرآن سوگند/ یک مو ز سر عزیز من کم نکنی

دیگه همینجور انرژی + داره از من فواره میزنه. منم بهش جواب دادم الهی فدات بشم.

این مامان ما جدیدا خیلی به روز شده! اس ام اس میده. استخر میره با دوستاش. تازه هدف گذاری کرده تا ۴ ماه دیگه بره ۴ متری! ولی خیلی براش خوشحالم. با توجه به اینکه خواهر کوچیکه هم عید عروس شد و رفت سر زندگیش نگران بودم شاید افسرده بشه اما شکر خدا خودشو سرگرم کرده.

در مورد پست دیروز، احتمالا منظورم را بد برداشت کردید. اصلا قصد نداشتم بگم که باید مثل آفتاب پرست بود و به هر رنگی در اومد. بلکه میخواستم این توجیح را داشته باشم که خیلی خاص بودن از لحاظ ظاهر موجب دردسره و تا جاییکه عقایدمون اجازه بده باید همرنگ جماعت بشیم تا  انگشت نما نشیم و دیگران به خاطر کوته فکریشون نتونن به شخصیتمون آسیب برسونه. فکر کنید بخواهید با یک تیپ آلامد آنچنانی تو ق*م بچرخید خب مطمئنا راه به راه تذکر بهتون میدن یا از شدت نگاههای عجیب و غریب هم مردان هم زنان، کلافه میشین. یا با چادر و روبنده تصمیم به حضور در دانشگاه سوربون به عنوان یک استاد برجسته را داشته باشین که اصلا راهتون نمیدن چه برسی به کرسی!

همین ایجاد تعادل خودش یکراه مبارزه با بی فرهنگی است! یک انسان وظیفه ارتقا اطرافیانش را داره اما برای شروع اول باید پذیرش بشه. اگر ظاهر کسی به دل آدم نشینه قطعا افکارش هم براش بی ارزشه و حتی شاید موجب موضع گیری هم بشه. این نظر من بود.

قربون همگی. یا علی مدد

 

/ 17 نظر / 18 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محبوب

خدا انشالا مامانتون رو همینطوری براتون نگه داره.یه چهار پنج تا پست رو با هم خوندم .در مورد همش قاطی میخوام نظر بدم. من چادری هستم و مشکلی هم باهاش ندارم نبودش برام یعنی یه چیز کمه ولی خیلی وقت شده رفتم کوه و گذاشتمش توی کیف.یا توی دانشگاه ولی اینی که میگید رو قبول دارم چون دیدم بعضی ها با همین چادر توی برف و یخ از کلکچال میخوان برن بالا بعد گل میشن تا خود خونه ملت بهشون میخنده وخوب چه کاریه؟ یا پا میشه میره عروسی قاطی!!! خوب این که درست نیست و خیلی ها رو هم دیدیم که میان مثلا مجلس امام حسین همه با چادر اومدن اون میاد وسط مجلس با آرایش و روسریشم میذاره تو کیفش خوب یعنی چی؟ بعضی ها مشکلشون اینه که تکلیفشون با خودشون معلوم نیست. تو یه پستت از اندیشه نوشته بودی خوب که دقت کردم بالای دو ساله نرفتم اونم در حالی که خیلی نزدیکه.کلی دلم خواست الان برم:)

تنها

سلام عزیزم دم مامانت گرم خیلی جالب بود من با اجازتون اس ام اس مامانتونو به چند نفر فرستادم راستی خوشحال میشم به وبلاگم سر بزنی آدرسش اینه mimor.blagfa.comقربونت برم

آتی

الهی قربون مامانا برم که انقدر مهربونن... محبوبه جون مامان من که طفلی از نفس افتاده[قلب] الهی بمیرم براش

bb-صحرا

احوالات محبوبه جان؟؟؟[ماچ]

افروز

خدا همه مادرها را حفظ کنه مادر شمام همینطور

نانازی بانو و آقا خرسی

من کاملن باهات موافقم ولی در مورد یه عده ای خاص. البته این برای کسانیه که حرف و نگاه دیگران براشون مهمه. اونی که با حرف و حدیث مردم ککش نمی گزه خب براش این حرفا معنایی نداره

فرنوش

انقدر خندیدم از دستت برا کامنتی که برا صحرا گذاشتی[خنده] خیلی باحالی