تعریف کنید

چیزی که هم در حد اعلا سازنده باشه هم مخرب سراغ دارین؟ به نظرم اون تعریف کردنه. چون با تعریف و تمجید میشه نظر کسی را عوض کرد آنچنانکه خودش هم باورش نشه قبلا همچین نظری داشته! و تو خلوت خودش به خودش بخنده که وای چه حرفها! مثلا میشه با تمجید از یک اخلاق زشت نزد کسی کاری کنی که اگر ذره ای شک یا خجلت از رفتارش داشته برای همیشه رخت ببنده یا اونقدر از خوبی نداشته کسی داد سخن بدی که ابتدا مجبورش کنی خوب باشه و بعد واقعا آدم خوبی بشه... تا حالا شده ازتون اونقدر تعریف و تمجید بشه که به درونتون نفوذ کنه و کلی از باورهای قدیمی و اصیل درونی تون را به باد بده؟

اینکار در مورد من انجام شد. زندایی رجب در جمع دوبار از زیبایی (به زعم خودش) خیره کننده من تعریف کرد و باعث شد من که همیشه حس خود کم بینی و تزلل در برابر زیبارویان دارم و معمولا خودم را دست کم میگیرم، چند روزه خودم را میس تهران میبینم! و جلوی آینه که رد میشم قند تو دلم آب بشه!

سر جدتون نیاین بگین چه لوس و افاده ای و ... . اصلن این حرفها مطرح نیست. حرف من اینجاست که آدمی میتونه با کمترین زحمت طرف مقابلش، مثل خمیر تغییر شکل بده و سن و سال و جنسیت و ... ابدا مطرح نیست و چه بسا کاملا منفعت زا هم باشه! چرا که من اصلن از این زندایی خانم خوشم نمیومد و ایشون با فرمایششون کاری کردند که علاوه بر مباحث بالا، و ایجاد علاقه و عطوفت، من دو گوش گنده درآوردم و کاری کردم کارستان! منی که تو خونه خودم ظرف نمیشورم وایسادم به شستن ظروف!!

قبول ندارین امتحان کنید. در دسترس ترین گزینه هم همسر گرامی است که در خدمت شماست.

من فردا نیستم ساعت 9 صبح جلسه ای برای یکسره کردن تکلیف کار و اوضاع قمر در عقرب من برپاست. فقط خدا کنه خر نشم و زیر بار حرف زور و بی اساسشون نرم. دعا یادتون نره. الان تصمیم دارم تمرین کنم ببینم با تمجید و تعریف میتونم اون مسئله بالا را عینیت بدم یا نه؟

/ 19 نظر / 26 بازدید
نمایش نظرات قبلی
غزل

قربونت برم . ببخشید اینقده دیر جواب دادم ماشینمون بیمه بدنه نبود[ناراحت] الان خدا رو شکر بهتریم و خدا خیلی رحم کرد. تو پست قبلت یه بار زنگیده بودم خونه دخترخالم دخترش گوشی رو برداشته بود گفتش الان مامانم با بابام رفتن حموم[نیشخند] برم پست جدیدتو بخونم[ماچ][قلب]

غزل

خب الان پستتم خوندم چشم دعا می کنیم و هیچ نگران نباش . تو می تونی[چشمک] نتیجه شو زودی بگو . وای محبوبه دلم خواست ببینمت

نوشا

http://fanna.blogfa.com/post-289.aspx من از روی این لینک خیلی وقت پیش درست کردم تقریبا توضیحاتش خیلی کامله ... باز اگر مشکلی بود در خدمتم [قلب]

شهیار

امتحان میکنم و نتیجه اش رو بهت میگم...خدا کنه خوب دربیاد[نگران] خوشحال میشم به وبلاگم سربزنی.موفق باشی/.

شهیار

فکرکنم یادم رفت وبلاگم رو بنویسم. http://joorvajoor1367.blogfa.com موفق باشی.

مامان هانی

ادم کچل بشه اما جو گیر نشه[نیشخند] حالا امتحان کن نتیجه رو هم خبر بده ببینیم این روش بازده اش تا کجاس. برو خصوصی

افروز

برو ببینم چه کار می کنی من که مطمئنم ازپسشون بر میای می خوای منم الان یه عالمه ازت تعری کنم اعتماد به نفست واسه فردا توپ تر بشه؟ می گم اون پول را خوب اومدی به خدا.

همدم

خیلی با حال بود و کاملا قابل لمس ....جدا که درست میگی ...تعرف و تمجید و پاچه خواری جادو میکنه

زهرا

حرفت درست بود کلی. میدونی ولی گاهی تعریف کردن هم دل میخوادا .این که بخوای تعریف کنی اینکه بتونی و دلت اجازه بده