چند روز پیش مربی مانی منو صدا زد و گفت بیا دفتر باهات کار دارم. گفت مانی خیلی باهوشه و هر چیزی را با یکبار گفتن سریع یاد میگیره. پیشنهاد کرد براش معلم بگیرم تابستون الفبا را یاد بگیره و شهریور کلاس اول را امتحان بده. سال بعد هم دوم و سوم را و موقع مدرسه تو سن قاتونی اون که ٧ سالگیه کلاس چهارم را امتحان بده و اگه قبول شد ، که مطمئنا امتحان سختتری هم هست،دانش آموز رسمی کلاس پنجم بشه تو ٧ سالگی. مدرسه اش را هم سراغ داشت و چون قبلا هم همچون دانش آموزی را سراغ داشته کاملا راهکارش را بلده...

به فکر افتادم. اینکه واقعا چکار کنم و چه کاری براش درسته چند روزه ذهنمو درگیر کرده. شوشو میگه ولش کنیم به روال خودش بره جلو . میگه اینجوری تک بعدی بار میاد و فقط درگیر درس و علم میشه و شاید ذهنش از چیزای دیگه غافل بشه. همینطور میگه ممکنه قدرت ارتباط با بچه های دیگه را از دست بده. هرچند که الان هم مانی خیلی دوست نداره با دیگران بازی کنه فقط با خودش بازی میکنه. یکسری تفکراتی تو بازی داره که بچه های دیگه میان بهم میریزنش و باعث جدال و دعوا میشه.

الان برای روشن شدن موضوع براتون بگم که مانی الان اعداد را با مفهوم شمارش تا ده بلده به فارسی و انگلیسی،  حدود ١۵ رنگ میشناسه به فارسی و انگلیسی، حدود ٢٠٠ تا کلمه و ١٠-١۵ تا جمله انگلیسی بلده، تمام ماشینها را از روی آرم و حتی از دور میشناسه (جالبه ماشین فورایدش پرایده!) تمام بانکها و موسسات و آرمهای مشهور مثل ال جی ، سامسونگ و ... را میشناسه .تمام آهنگهای جدید و قدیم را حفظه و با پخش یا بدون پخش با خودش زمزمه میکنه. اشکال هندسی را میشناسه. خیلی شعر کودکانه بلده. حافظه خیلی قوی ای داره و مسائل جزئی هفته ها قبل و مسیرها را بلده( این یکی را به مادرش نرفته) تلویزیون دوست نداره و عاشق نوشتنه. از تمام منوهای موبایل سردر میاره، براحتی تو کامپیوتر برنامه باز میکنه و بازی یا نقاشی میکشه، دیروز از سر بیکاری یک صفحه الف ، یک ص ب ، و یک صفحه د براش تمرین نوشتم و خیلی دوست داشت و همش را انجام داد فقط نقطه هاش قد سر گاوه!

نمی دونم چکار کنم. از طرفی حرفهای شوشو درسته اما می ترسم استعدادش هدر بره. با یک حساب سر انگشتی تو ١٣ سالگی به دانشگاه میره و عملا هیچی از لذتهای این دوره نمیفهمه از طرفی مصون از یکسری جریانات میمونه. ذاتا کم حوصله است و اگه کاری مطابق میلش نباشه زود جوش میاره و این ممکنه باعث بشه زود از درس دلزده بشه... از طرفی عاشق مدرسه است و نمیخواد بره مهد. من پارسال با پارتی بازی گذاشتمش کلاس ۴ ساله ها و الان با بچه های پیش دبستانیه و عملا از مهر چیز جدیدی نیست یادش بدن!

یکی از دوستامون مهد کودک دوزبانه را تو تجریش معرفی کرد که برای ۴ تا ۶ ساله هاست و با متد جدید بچه در ۶ سالگی کاملا مسلط به زبان انگلیسیه و میتونی بری ببینی بچه هایی را که مثل بلبل انگلیسی حرف میزنند و حتی سواد فارسی و انگلیسی دارند. شهریه اش حدود ماهی ٨٠٠ تومانه

خواهش میکنم اگه جایی را سراغ دارین که این بچه را ببرم استعداد سنجی یا مشاوره دریغ نکنید.

فعلا که میخوام از سر ماه براش معلم بگیرم ببینم اینکاره هست یا نه!

جواب سئوالهای احتمالی: مانی ۵/۴ ساله است اما قد و هیکلش شبیه ۶ ساله هاست. خوب حرف میزنه و از پس کارهای شخصی اش برمیاد. مستقله و به هیچکدوممون وابسته نیست. حتی از سه ماهگی تو اتاق جدا خوابیده. و مسلمه که به مامان و باباش رفته آی کیو من ١٢۴ است و قطعا باباش از من باهوش تره من خودم تیزهوشی و حافظه اش را از خودم برتر میبینم.

دنبال نوشت: مادرشوهرم دوشنبه از مکه برمیگرده! صبر کنید حالا میام میگم چه خبرا هست!