ادامه مبحث حجاب و ضد حجاب:

اول بگم من خودم نه آدم خیلی مقیدی هستم نه خیلی آزاد. احساس متعادل بودن دارم یعنی عمیقا به این دستور امام علی (ع) پایبندم که درجواب عده ای که پرسیدند راه سعادت دنیا و آخرت در چیست؟ فرمود: تعادل. پس مسلمه برام اگه این تعادل را رعایت نکنی یکیش را از دست میدی. حالا بعضی دنیا را اننتخاب می کنند و بعضی آخرت را. من هر دو را میخوام

به یک مورد دیگه ای هم عمل می کنم اون هم این فلسفه است که آدم باید روی کره زمین زندگی کنه. یعنی اگر قم بودی مثل اونا باش، پاریس هم رفتی مثل خودشون باش تا راحت باشی. خلاف حرکت آب شنا کردن خیلی عاقلانه نیست و اونهایی که مذهب را الان علم می کنند باید بدونند که اسلام رسوم قومی و قبیله ای را رسمیت داده مثلا زنهای عشایر که بنا به رسمشون دو گیس بیرون میذارن باعث نمیشن آتش جهنم شعله بکشه! یا سرمه کشیدن به رسم اعراب گناه نیست. اما ابرو برداشتن به فتوای تمام مراجع قدیم و جدید گناه کبیره است و چون عادی شده هیچکس عین خیالش هم نیست و احتمالا الان خیلی ها تعجب می کنن. باورتون نمیشه سرچ کنید یا از دفتر مراجع بپرسید. جایی لازمه با چادر بری تا بهت توهین نشه و جایی هم لازمه با آخرین تریپ بری تا احساس کمبود و حقارت نکنی.

اما همیشه بودند افرادی که حد وسط را نپذیرفتند. یا خیلی افراطی شدند یا تفریطی. من با نظر آقا شهرام که گفته بودند بعضی ها چون خیلی بد میگردند باعث لغو آزادی ها میشن موافقم اما آیا رفتار افراطی را اینطوری باید جواب بدند! بعدشم اصولا به عموم جامعه مربوط نمیشه که یکی کار و پول نداره و بهش فشار میاد! به خودش مربوطه و باید بره یکی مثل خودش را پیدا کنه! وگرنه آدمی که هیچ قابلیتی نداره حداقل باید بتونه خودشو نگه داره.

یک مواردی هم راجع به جلب توجه وجود داره. اولا که جلب توجه کار بد و ناشایستی نیست. نمیدونم چرا همه اینجوری بد برخورد میکنند. در حالیکه یک حس کاملا غریزیه فقط نحوه ابرازش سلیقه ایه! برید سلیقه مردمو عوض کنید نه اینکه غریزهه شون را نابود کنید. چند تا ضرب المثل بیخود هم وجود داه که میگن مرواردید در صدف زیباست! اما همه مطمئنند که مرودارید روی تاج شاهان زیباست. و ... و میگن عرضه کم باعث افزایش تقاضا میشه در حالیکه اینطور نیست و در این مورد عدم عرضه باعث ترشیدگی میشه!

چقدر این پست خسته کننده شد! ولش کن

توصیه خواهرانه٢: به هیچ عنوان حتی با ارائه کارت شناسایی با هیچ ماموری تنهایی جایی نروید. نهایتش صبر می کنید تا مادر یا پدرتون بیان یا زنگ بزنید از ١١٠ استعلام کنید. بهتره بگید مشکوکید بهشون و حتی به مامور زن هم اعتماد نکنید.