با کمال سرافکندگی باید بگم ما شبها اخبار سیما را نگاه میکنیم و البته تلاش زیادی هم داریم که قدرت تحلیلمون را از دست ندیم و از چند جای دیگه هم اون خبر را رصد کنیم تا صحت و سقمش دستمون بیاد. البته نه همه خبرها را فقط همونها که مهم به نظر میرسند یا مشکوند یا به مسائل اقتصادی آینده مون ربط داره. مثلا  عین خیالمون هم نیست که کی امروز رفته نیویورک و چه گندی میخواد بزنه!

 یک بخشی را که دیشب پخش کرد و خبری هم نبود و مثلا تحلیلی بود خیلی توجه ام را جلب کرد. شاید شما هم دیدید که تحلیل گونه ای را درمورد حجاب و بد حجابی و بدپوشی پخش کرد. حالا بماند که افراد مورد پرسش کیا بودند و چطور و از کجا گلچین شده بودند، این مسئله را بطور کاملا واضح هشدار میداد که آی خانوم خوشکلا... پسر خوش تیپا! حالتون را میگیریم تا نگرفتیمتون خودتون را جمع و جور کنین!

باور تون نمیشه؟! حالا می بینید دیگه. کلا این موقع سال بخاطر هوا که نوع پوشش بازتر و راحتتری می طلبه و بازهم بخاطر همون هوا که دست آدمو میگیره میبره تو خیابون و اونجا هم دلت میخواد به مردم نگاه کنی! این بگیر و ببندها یه تکونی میخوره!

حالا این مقوله بدپوشی و ضد حجاب! چند وقتی ذهنم را درگیر کرده. چرا این مسئله یا به قول بعضی ها مشکل اصولا بوجود اومد و راهکارش چیه؟ منظورم راهکاری برای هر دوطرفه! چون اول اونوری ها از بد پوشی اینوری ها دلخور میشن بعد حالشون را میگیرند و اینوری ها ضد حال بهش میخوره و میمونه دو دسته که پر از کینه و عدواتند و یک جامعه آماده انفجار.....

من به نظرم چند تا دلیل در بوجود اومدن این قضیه مطرحه: ١- زنها قوی شدند و چون زورشون میرسه هر کار دلشون بخواد میکنن و حتی دیدم کسی بهشون متلک بگه زدن تو دهنش! یا ازش شکایت کردند و خلاصه ادبش میکنن. ٢- زنها اختیار دار خودشون شدند: در نتیجه به کسی چه مربوط! ٣- معنای غیرت عوض شد: عهد بوق غیرت یعنی اینکه ناموست را قایم کنی تو هفت تا سوراخ تا کسی کارش نداشته باشه و حالا یعنی اینکه من با ناموسم هستم جرات داری حرف بزن ۴- عقل بجای منطق احساسی حاکم شده: قبلا اگر مثلا زنی از مردی شکایت میکرد که توهینی یا هتک حرمتی شده میگفتن دندت نرم میخوای اینطوری نگردی اما حالا میگن غلط کرده باباش را در میاریم. ۵- جامعه امن تر از سابق شده: مثلا ٢٠ سال پیش ساعت ١٠ یک خانوم تنها محال بود بره بیرون اما الان کسی نمیترسه

هنوزم چیزایی دارم که بگم اما بقیش باشه فردا.

توصیه خواهرانه: یک مقنعه بلند و یک دستمال پاک کننده آرایش دم دستتون داشته باشید