سلام

خیلی ها پرسیده بودین راجع به مژه هام و اینکه چرا ریمووش کردم. گفتم یک پست مفصل بذارم همه خوبی و بدی هاش را بگم. شاید به درد کسی خورد.

اول خوبی هاش: اینقدر خوشکله که نگو. اصلا چشمها را شهلا میکنه یک وضعی! نیاز به ریمل زدن و خط چشم و علافی برای آرایش هم نداره. یک رژ لب میزنی و میری دنبال کارت. یک خوبی دیگه اش هم اینه که خیلی طبیعی به نظر میرسه. هر کس نگاه کنه متوجه نمیشه ، البته آشناها میفهمن یک تغییری کردی اما اونجوری نیست که مثل مژه مصنوعی تابلو باشه. در اصل همه فک میکنن چقدر خدا لطف داشته اینهمه مژه بلند به تو داده یا عجب ریمل خوبی داری...

حالا بدیهاش: همش باید مراقبش باشی. لامصب تا یک دقیقه بی حواسش بشی یکی انگشتش میره تو چشمت و چند تاش را میکنه! بعد هم نمی تونی چش و چارت را بخارونی. اینقدر این موضوع دردناکه که من بعد حذف تا چند روز هی با چشمم را می مالیدم ... یک خورده احساس سنگینی هم داری اما نه زیاد. مثل مژه کامل نیست اما واقعا به سختی میشه بهش عادت کرد. بدترین قسمتش اینه که هر کدوم از اینها که کنده بشه همراهش سه چهار تا مژه اصلی خودت هم میافته. همین باعث میشه جاش خالی بمونه و یکجورایی مثل دندون موش خورده اون وسط میره روی اعصاب. برای حموم رفتن و صورت شستن و اینها هم سخته. نمیتونی روشون دست بکشی. در کل خیل خیلی مراقبت میخواد. همینطور هفته ای یکبار باید بری ترمیم تا اونجاهایی که مژه کنده شده برات دوباره بذارن. توی دراز مدت هم ریشه مژه را ضعیف میکنه و میریزه مژه هاتون و باید یکسال صبر کنید برسید سر خونه اول! غسل و نماز درست و حسابی هم نداره که بعضی گفتن داره و حالا گناهش پای گوینده اش.

بدترین عیبش به نظر من گرونیشه! ماشالا به روی این آرایشگرهای محترمه! برای یکذره کار 150 تا 180 هزار تومان پول میگیرن!! البته من از پیک برتر جای ارزون پیدا کردم که خب راست گفتن هیچ ارزونی بی علت نیست. نصف میزان واقعی کار کرده بود و اصلا دفعه اول هیچ فرقی نداشت با حالت طبیعی مژه های خودم. فقط کمی بلند تر بود. بعد از کلی غرغر و گلایه و گیر دادن مجبورش کردم دوباره برام بذاره. باورتون نمیشه که دوبرابرش که کرد تازه قشنگ شد البته پولش را گرفت و رسیدیم به همون دستمزد گرون!

برای هربار ترمیم هم 30 تا 50 هزار تومان میگیرن که خیلی بی انصافیه. برای ریموورش هم 50 تومان! حالا اگر مثل من یک دوری توی لوازم آرایشی فروشی ها بزنید این قیمتها دستتون میاد: یک بسته کامل مژه شامل 88 دونه مو 4000 تومان. چسب بهترین مارک 9000 تومان و قطره ریموورش هم 9000 تومان. البته 35000 تومانیش هم دارن که فقط سایزش بزرگتره فرقی نداره بحال مشتری برای سالن به صرفه است. کل زمان هم اندازه یک کوتاهی مو زمان میبره حدود نیم ساعت! قیمتهام هم همش به روزه مال بعد عیده!

با این تفاصیل واقعا دارن گرون میگیرن. پیشنهاد من اینه که برید خودتون وسایلش را بخرید و یکی که دقتش زیاده و حوصله اش هم خوبه بیاد براتون بچسبونه. بعد یک هفته -10 روز هم برشون دارید که ریشه ها آسیب نبینند. یا اینکه با وسایل برین بدید یک آرایشگر براتون بچسبونه که حدود 10 تومان هم دستمزد باید بهش بدین (و حتما گیر بدین بهش تا اونقدری بذاره که مطابق میلتون باشه). البته خودتون فکر نکنم بتونید چون اون چسبه و قطرهه کمی چشم را میسوزنن خطرناکه خودتون بخواهید بچسبونید! یک مدل دیکه مژه هم هستش که دونه ای نیست بلکه یک دسته چندتاییه. اونها هم خیلی قشنگ میشن. خواهرم برای عید از اون مدل کار کرده بود و اعتراف میکنم از مژه های من خیلی قشنگتر بودند اما یک ذره عروسکی بود ولی حسنش اینه که زودتر کارتون انجام میشه و پر تر نشون میده.

اما دلیل من برای من ریموور مژه ها به اون زودی این بود که روز سیزده به در کذایی آتش درست کردیم و من شکمو اومدم سیب زمینی بذارم زیر آتش که مژه هام نوکشون سوخت... خیلی هم زشت شد چون چسبید به هم و احساس میکردم الان همشون از بیخ و بن کنده میشن! چند جاش هم حواسم نبود کنده بودمشزبان یکهو 7-8 تا مژه را قرچ کندم. فکر میکردم لای مژه هام پرزه اومدم اونو بردارم همش با فنا رفت...نیشخند خدایی حیف 50 تومان بود بدم برای ترمیم این بود که با کوله باری از تجربه با ایشان وداع نمودیم...

اگه سئوالی هست بپرسین اگه بدونم جوابتون را میدم

حدافظ