شرکت محترم و گل گلاب ما امسال با داشتن یک خانم مهربون به عنوان مدیر روابط عمومی واقعا ترکونده دیگه! چرا؟ چون برای تولدم یک کادو و نامه تبریک فرستاده اند. از این کارای خارجی بازی. وگرنه تو ایران که از این لوس بازیها نداریم. باید بذاری طرف بمیره بعد براش پارچه بنویسی!

متن تبریکش این بود: سرکار خانم ریعه آقا رجب اینها. امروز برای ما روز بزرگی است چون سالروز تولد شماست. این روز مبارک را از جانب آقای دکتر... ریاست هیات مدیره و آقای دکتر... مدیرعامل به شما شادباش میگوییم. پایدار باشید.

این دهن من همینجور وامونده بود لاکردار. انگار قفل و بستش از کار افتاده باشه... همینجوری... پارسال یکی از همکاران مرده شد. نمی دونین چقدر  پارچه تسلیت براش فرستادن. اما همچین تولد اهمیت خاصی نداشت. همراه این نامه که باید قابش کنم بکوبم سینه دفتر، یک سی دی لایت پیانو و ویلن هم فرستادن و خیلی خودشون و ما را شرمنده کردن دیگه!

--------------------------------

خدایی من کاری به بشارت مشارت و لایحه هدف*مندی و ... ندارما. اما دیدین مرد نا حسابی به همه توهین کرد! برگشت گفت این آلودگی خیلی وسیعه اونقدر که اگر هیچ ماشینی هم تو خیابون نباشه همین تنفس مردم به هوا سم وارد میکنه!!!!!!!!!!!

کتاب کلاس چهارم ابتدایی میگه که انسان از بینی هوا را به داخل ششها میکشه و بعد از جدا کردن اکسیژن دی اکسید کربن را از طریق دهان به بیرون میفرستد. حالا حتما الکی بوده و این مدت مردم تهران همچون اژدها علاوه بر دی اکسید که احتمالا منوکسید بوده و دولتها قبلی زیادش کردن شده دی اکسید، کلی هم ذرات و آلودگی و حتی سموم به هوا شوت میکردن و حالا حق شونه! هوای آلوده داشته باشن تا آدم! آدم بشن!!

یک فرضیه دیگه هم هست که میگه چون آقای عقل کل قبلا گفته بودن من و خانواده ام در آلوده ترین مناطق تهران هستیم احتمالا اونجا یکسری آدمهای معلوم الحال هستن که هوا را مسموم میکنن و داداچ ما تسری دادن به همه.

والا خجالت هم خوب چیزیه! مردمی که آقای رویا*نیان موکدا گفتند قضاوت نکنید برین دهن مسمومتون را آب بکشید. مسواک بزنید. آدامس نعنایی بجویید و با ذکر نام ... دهانتان را خوشبو کنید! تا از شر این آلودگی خلاص شویم.قهر